Szeptember 25-én Pasi Tuominen, Finnország budapesti nagykövete látogatott Nagykanizsára.

A megérkezés után hivatalos megbeszéléseket folytatott Cseresnyés Péter polgármester úrral, amelyen részt vettek Gerencsér Tibor az Önkormányzat nemzetközi kapcsolatok referense, valamint Vincze József a Nagykanizsai Magyar - Finn Egyesület elnöke is.

A hivatalos ebéd után polgármester úr bemutatta nagykövet úrnak a Nagykanizsai Ipari Parkot és Inkubátor Házat. A megbeszélések legfontosabb célja az volt, hogy minél elöbb finn cég, illetve befektető jelenhessen meg Nagykanizsán.

A hivatalos program befejezése után Egyesületünk látta vendégül Pasi Tuominen nagykövet urat a nagyradai Cezar Winery kft. pincészetében, ahol a tulajdonos, Stefan Császár, aki 50 évig Svédországban élt, mutatta be a pincészetet és a hatalmas szőlő területet. Ezután kellemes hangulatban borkóstolásra került sor, amikor négy fajta saját bort mutattott be Nink Károly, a pincészet kereskedelmi vezetője. A kellemes környezetben hideg vacsorát is kapott a vendég és az Egyesületünk megjelent tagjai, a borok mellé.

A látogatás végén kölcsönös ajándékozásra került sor.